משמעות התכנון הפיננסי ויצירת ביטחון וודאות כלכלית- חקר מקרה

זוג לקוחות אותם אני מלווה, נמצאים בשנות ה- 50 לחייהם. מאז היכרותנו עם בני הזוג, לפני מספר שנים, חזר והדגיש הבעל את רצונו לפרוש בגיל 60 ו"להתחיל ליהנות מהחיים".

כחלק מתהליך הליווי והתכנון אותו אנו מעניקים למשפחה, אנו בונים עמם במשותף, לאורך תקופת ההיכרות כאמור, תיק נכסים המתאים לרצונות ולצרכים אלו של המשפחה, במטרה להגיע ליעדים אותם הציבו לעצמם. יעדי המשפחה גזרו הורדת רמת הסיכון הכללית של התיק המשפחתי, באמצעות שינוי התמהיל מחשיפת יתר מיותרת לשוק ההון, לטובת השקעה בנכסים בעלי מתאם נמוך לשוק ההון, אשר מייצרים הכנסות פאסיביות. כמו כן, עבדנו עם בני המשפחה על "משמעת" תקציבית בכל הקשור  להוצאות משק הבית, בניית מערכת גיבויים למשפחה ותהליך סדור של תכנון העברת עושר בין- דורית.

בפגישות התקופתיות שאנו עורכים עם הלקוחות בשנים האחרונות, אנו עדים לתוצאות של התהליך המוסדר בו פעלנו – גרף נכסי המשפחה לאורך חיי הלקוחות ("עד 120") משתפר מהותית ועומד ביעדים ובמטרות שהמשפחה הציבה לעצמה, בעזרתי ובעזרת הכלים אותם הענקתי ללקוחות. מטרה נוספת ומאוד משמעותית של המשפחה הייתה להגדיל בצורה מהותית את ההכנסות הפאסיביות של משק הבית וגם היא הושגה לשביעות רצון בני המשפחה.

תהליך התכנון  של מבנהו העתידי של  תיק הנכסים המשפחתי, עד לנקודת העברת העושר לדור הבא, מייצר תחושות חזקות של וודאות וביטחון כלכלי אצל הלקוחות, אשר מצדם, טורחים להביע את תודתם  מספר רב של פעמים מולי.

תפקידו של יועץ המלווה משפחות, הנו תפקיד בעל רגישות גבוהה עם אחריות רבה על עתידה של המשפחה ויכולתה להשיג את מטרותיה ולהגשים משאלותיה.

בפגישתנו השנתית האחרונה, עדכן אותי הבעל, שמתקרב לגיל 60, על כוונתו לעדכן את מעסיקו על סיום תקופת העבודה ועל כוונתו לפרוש לגמלאות באופן מוקדם מהמתוכנן. כמו כן אמר לי הבעל, כי ללא עבודת בני הזוג עמי בשנים האחרונות, לא היה סיכוי קל שבקלים שהוא היה פונה למהלך דרמטי זה מבחינתו ומעשהו זה התרחש עקב תחושת הוודאות והביטחון הכלכלי שקיבל בעקבות פעילותנו המשותפת.

שינוי קריירה זה עבורי לפני מספר שנים, כמתכנן פיננסי המלווה משפחות בכל הדילמות, ההחלטות, התחושות והרגשות, להיות שם בשבילם בכל נקודה ונקודה, מעניקה לי סיפוק רב בבחירת המקצוע שלי לחיים.

עופר שבח, מתכנן פיננסי

כתבות נוספות

11.08.2021

תעשיית החלל: המדריך למשקיע בגלקסיה

כתב : יובל בנסל

יובל בנסל, ראש מחלקת אנליזה ומחקר בדה סרוויס – The Service Family Office כבר יצא לכם לדמיין איך ירגיש ביקור מחוץ לכדור הארץ לחלל? "אני מאמין שהחלל שייך לכולנו. אחרי

קרא עוד
28.07.2021

מרוץ החימוש במרחב הסייבר – התעוררות תעשיית אבטחת המידע

כתב : יובל בנסל

יובל בנסל, ראש מחלקת אנליזה ומחקר בדה סרוויס – The Service Family Office בשנים האחרונות אנו נתקלים בדיווחים רשמיים רבים על פריצות סייבר משמעותיות למשרדים ממשלתיים, גופים ביטחוניים וחברות מכלל

קרא עוד
15.08.2019

פמילי אופיס – חקר מקרה. הכנה לפרישה והעברת עושר בין דורית.

כתב : ברק אצילי

זוג לקוחותיי שפנו לקבלת שירות פמילי אופיס ותכנון פיננסי, הגבר בן 65, שכיר בכיר מזה שנים רבות והאישה בת 64, אינה עובדת. לזוג 3 ילדים נשואים ו- 3 נכדים, הקטן

קרא עוד
לכל הכתבות