משמעות התכנון הפיננסי ויצירת ביטחון וודאות כלכלית- חקר מקרה

זוג לקוחות אותם אני מלווה, נמצאים בשנות ה- 50 לחייהם. מאז היכרותנו עם בני הזוג, לפני מספר שנים, חזר והדגיש הבעל את רצונו לפרוש בגיל 60 ו"להתחיל ליהנות מהחיים".

כחלק מתהליך הליווי והתכנון אותו אנו מעניקים למשפחה, אנו בונים עמם במשותף, לאורך תקופת ההיכרות כאמור, תיק נכסים המתאים לרצונות ולצרכים אלו של המשפחה, במטרה להגיע ליעדים אותם הציבו לעצמם. יעדי המשפחה גזרו הורדת רמת הסיכון הכללית של התיק המשפחתי, באמצעות שינוי התמהיל מחשיפת יתר מיותרת לשוק ההון, לטובת השקעה בנכסים בעלי מתאם נמוך לשוק ההון, אשר מייצרים הכנסות פאסיביות. כמו כן, עבדנו עם בני המשפחה על "משמעת" תקציבית בכל הקשור  להוצאות משק הבית, בניית מערכת גיבויים למשפחה ותהליך סדור של תכנון העברת עושר בין- דורית.

בפגישות התקופתיות שאנו עורכים עם הלקוחות בשנים האחרונות, אנו עדים לתוצאות של התהליך המוסדר בו פעלנו – גרף נכסי המשפחה לאורך חיי הלקוחות ("עד 120") משתפר מהותית ועומד ביעדים ובמטרות שהמשפחה הציבה לעצמה, בעזרתי ובעזרת הכלים אותם הענקתי ללקוחות. מטרה נוספת ומאוד משמעותית של המשפחה הייתה להגדיל בצורה מהותית את ההכנסות הפאסיביות של משק הבית וגם היא הושגה לשביעות רצון בני המשפחה.

תהליך התכנון  של מבנהו העתידי של  תיק הנכסים המשפחתי, עד לנקודת העברת העושר לדור הבא, מייצר תחושות חזקות של וודאות וביטחון כלכלי אצל הלקוחות, אשר מצדם, טורחים להביע את תודתם  מספר רב של פעמים מולי.

תפקידו של יועץ המלווה משפחות, הנו תפקיד בעל רגישות גבוהה עם אחריות רבה על עתידה של המשפחה ויכולתה להשיג את מטרותיה ולהגשים משאלותיה.

בפגישתנו השנתית האחרונה, עדכן אותי הבעל, שמתקרב לגיל 60, על כוונתו לעדכן את מעסיקו על סיום תקופת העבודה ועל כוונתו לפרוש לגמלאות באופן מוקדם מהמתוכנן. כמו כן אמר לי הבעל, כי ללא עבודת בני הזוג עמי בשנים האחרונות, לא היה סיכוי קל שבקלים שהוא היה פונה למהלך דרמטי זה מבחינתו ומעשהו זה התרחש עקב תחושת הוודאות והביטחון הכלכלי שקיבל בעקבות פעילותנו המשותפת.

שינוי קריירה זה עבורי לפני מספר שנים, כמתכנן פיננסי המלווה משפחות בכל הדילמות, ההחלטות, התחושות והרגשות, להיות שם בשבילם בכל נקודה ונקודה, מעניקה לי סיפוק רב בבחירת המקצוע שלי לחיים.

עופר שבח, מתכנן פיננסי

כתבות נוספות

15.08.2019

הכנה לפרישה והעברת עושר בין דורית- חקר מקרה

כתב : ברק אצילי

זוג לקוחותיי, הגבר בן 65, שכיר בכיר מזה שנים רבות והאישה בת 64, אינה עובדת. לזוג 3 ילדים נשואים ו- 3 נכדים, הקטן מבניהם בן 3 חודשים. ברשות המשפחה בית

קרא עוד
07.08.2019

מקורות הכנסה לטובת פרישה- חקר מקרה

כתב : עו״ד רועי ששון

לקוחותיי, זוג כבני 70, הבעל מפרנס עיקרי והינו שכיר בעל שליטה, בעל משכורת גבוהה באופן משמעותי (מפרנס יחיד). במסגרת תכנון לקראת פרישה עתידית, בחנו יחד עם בני הזוג את הסוגיה

קרא עוד
09.07.2019

משמעות התכנון הפיננסי ויצירת ביטחון וודאות כלכלית- חקר מקרה

כתב : עופר שבח

זוג לקוחות אותם אני מלווה, נמצאים בשנות ה- 50 לחייהם. מאז היכרותנו עם בני הזוג, לפני מספר שנים, חזר והדגיש הבעל את רצונו לפרוש בגיל 60 ו"להתחיל ליהנות מהחיים". כחלק

קרא עוד
לכל הכתבות